اینورتر اشنایدر به طور موثر کارکرد یک الکتروموتور سه فاز را کنترل می کند. با توجه به افزایش روز افزون هزینه ها، افراد همواره در صدد کاهش آن ها هستند. هزینه های خرید ونصب آن، بعد از مدتی با صرفه جویی در مصرف انرژی جبران می شود.

  لزوم خرید اینورتر اشنایدر

دلایل مختلفی برای  کاربرد اینورتراشنایدر در صنعت وجود دارد. به طور کلی، اینورتر ها به دلایل زیر استفاده می شوند:
 
  •  تطبیق سرعت اینورتر ها با نیازمندی فرآیند
  •   تطبیق گشتاور اینورتر با نیازمندی فرآیند
  •   صرفه جویی در انرژی و بهبود کارآیی  

کاهش مصرف انرژی

اینورتر اشنایدر در صرفه جویی انرژی بسیار کاربردی است. اگر الکتروموتوری دارید که لازم نیست از همه ی ظریفیش استفاده کنید؛ می توانید با کمک اینورتر مصرف انرژی را تا حد زیادی کنترل نمایید.
گاها در فرآیند تولید، تجهیزاتی داریم که با سرعت خاصی به گردش در می آید اینورتر این امکان را به ما می دهد تا سرعت موتور را با سرعت تجهیزات مطابقت دهیم.

افزایش طول عمر تجهیزات

سافت استارترها یا راه اندازهای نرم به طور تدریجی قادر به افزایش سرعت موتور هستند. این محصول به طور یکنواخت و تدریجی موتور را تا سرعت عملیاتی بالا برده و موجب کاهش اصطکاک مکانیکی و الکتریکی می شود.
اینورتر اشنایدر، موتور را با سرعت کمتری از کار می اندازد و خطر سایش و پارگی را به حداقل می رساند. همین عملکرد در اینورتر باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و افزایش عمر موتور و تجهیزات مربوطه می شود.
آگاهی از نحوه نگهداری از اینورتری که خریداری کرده اید به شما کمک خواهد کرد تا طول عمر آن را افزایش داده و در نتیجه در پول تان صرفه جویی کنید.
اینورتر های مدرن دارای اندازه کوچک‌ تر و عملکرد بهتری هستند، آن‌ها نسبت به اینورتر های نسل گذشته هوشمندترند و استفاده از آن‌ها آسان ‌تر است.
به ‌روزرسانی‌ های اینورتر معمولاً هزینه تعمیرات و نگهداری پایینی دارد و از اطمینان بیشتری برخوردار است و مصرف انرژی کمتری دارد.
زمانی که شما اینورتر اشنایدر را ارتقاء می ‌دهید، این ارتقاء فقط از نظر سخت‌ افزاری نیست، بلکه نرم‌ افزارهای همراه آن نیز ارتقا می یابد.


 اینورتر اشنایدر و تولید گشتاور 

دو گروه بار بر اینورتر تحمیل می شود:
  • گشتاور ثابت
  • گشتاور متغیر
توانایی گشتاورهای ثابت هرگز مزیت های گشتاور متغیر را ندارد. در اینورتر با تولید گشتاور متغیر به همان میزان که فرکانس تغییر می کند به همان نسبت نیز ولتاژ قابل تغییر است.