اینورتر اشنایدر به طور موثر کارکرد یک الکتروموتور سه فاز را کنترل می کند. با توجه به افزایش روز افزون هزینه ها، افراد همواره در صدد کاهش آن ها هستند. هزینه های خرید ونصب آن، بعد از مدتی با صرفه جویی در مصرف انرژی جبران می شود. اینورتر اشنایدر یک وسیله تبدیل کننده ولتاژ برق DC  به AC است و برای تامین برق و تجهیزات الکتریکی در ولتاژ منبع تغذیه مناسب است . اینورتر می تواند به عنوان یک دستگاه برای برنامه های کاربردی مانند انرژی خورشیدی ساخته شود یا به عنوان یک منبع تغذیه پشتیبان از باتری هایی که به طور جداگانه شارژ می شوند، کار کند.

شرکت اشنایدر یک تولید کننده فرانسوی است که در سال 1836 تاسیس شد و در ابتدا این شرکت در کشتی، ماشین آلات سنگین، صنعت فولاد و آهن فعالیت داشت، درمدت جنگ جهانی  به تولید سلاح می پرداخت و پس از جنگ  به ساخت و ساز و تولید وسایل برقی می پردازد. در حال حاضر شرکت اشنایدر در چندین کسب و کار، از جمله چراغ آسانسور، هشدار تهویه و.. اتوماسیون خانگی (راندمان انرژی، نظارت، گرمایش و تنظیم نور)، نظارت بر شبکه های هوشمند، کنترل و نظارت بر انرژی و تولید و توزیع برق فعالیت میکند و اینورتر اشنایدر نیز یکی از وسایل پرفروش و معروف این شرکت است.

نحوه کار اینورتر اشنایدر

اینورتر اشنایدر جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می‌ کند، شاید این ساده ترین تعریف از یک اینورتر باشد.( Inverter ) فرکانس و سطح ولتاژی تولیدی توسط این قطعه الکترونیکی می ‌تواند توسط تقویت‌ کننده‌ ها به سطح ولتاژ و فرکانس دلخواه تبدیل گردد. ورودی معمولا پایین تر است در حالی که خروجی AC برابر ولتاژ منبع شبکه 120 ولت یا 240 ولت بسته به کشور است.
یک اینورتر ، جریان مستقیم  DC را به جریان متناوب AC تبدیل می کند و برای تامین برق تجهیزات الکتریکی که در ولتاژهای متفاوت تغذیه می شوند، مفید است. علاوه بر این اینورتر به طور گسترده در مراحل متناوب منبع تغذیه استفاده می شود.
اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می‌دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور کمتر است.  بوسیله ی اینورتر اشنایدر می‌توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.
مدارهای پایه ی اینورتراشنایدر شامل یک نوسانگر، مدار کنترل، مدار درایو برای دستگاه های قدرت، دستگاه های سوئیچینگ و ترانسفورماتور است.
مدارهای اینورتر اشنایدر براساس نوع تکنولوژی سوئیچینگ و نوع سوئیچ، شکل موج، فرکانس و شکل موج خروجی طبقه بندی شده و در مدل های مختلف ارائه می شود.
 

  لزوم خرید اینورتر اشنایدر

دلایل مختلفی برای  کاربرد اینورتراشنایدر در صنعت وجود دارد. به طور کلی، اینورتر ها به دلایل زیر استفاده می شوند:
 
 • تطبیق سرعت اینورتر ها با نیازمندی فرآیند
 • تطبیق گشتاور اینورتر با نیازمندی فرآیند
 • صرفه جویی در انرژی به میزان 30 تا 50 درصد و بهبود کارآیی  
 • قیمتی که بابت اینورتر اشنایدر هزینه می شود با پرداخت کمتر هزینه برق در ماه های بعد از استفاده جبران می شود.
 • کم شدن نوسانات ولتاژ
 • امکان کار موتور در شرایطی که ولتاژ ورودی متغیر است

کاهش مصرف انرژی

یکی دیگر از مزایای اینورتر اشنایدر در صرفه جویی انرژی است. اگر الکتروموتوری دارید که لازم نیست از همه ی ظریفیش استفاده کنید؛ می توانید با کمک اینورتر مصرف انرژی را تا حد زیادی کنترل نمایید. اینورتور با توجه به میزان قدرتی که موتور نیاز دارد انرژی برای آن تامین میکند و به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور کمتر است. در مقایسه با سیستم های تهویه غیر اینورتر، سیستم های تهویه مطبوع با اینورتر ها انرژی کمتری هدر می دهند و می توانند انرژی را ذخیره کنند.
گاها در فرآیند تولید، تجهیزاتی داریم که با سرعت خاصی به گردش در می آید اینورتر این امکان را به ما می دهد تا سرعت موتور را با سرعت تجهیزات مطابقت دهیم.
 
اینورتر اشنایدر
 

افزایش طول عمر تجهیزات

سافت استارترها یا راه اندازهای نرم به طور تدریجی قادر به افزایش سرعت موتور هستند. این محصول به طور یکنواخت و تدریجی موتور را تا سرعت عملیاتی بالا برده و موجب کاهش اصطکاک مکانیکی و الکتریکی می شود.
اینورتر اشنایدر، موتور را با سرعت کمتری از کار می اندازد و خطر سایش و پارگی را به حداقل می رساند. همین عملکرد در اینورتر باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و افزایش عمر موتور و تجهیزات مربوطه می شود.
آگاهی از نحوه نگهداری از اینورتری که خریداری کرده اید به شما کمک خواهد کرد تا طول عمر آن را افزایش داده و در نتیجه در پول تان صرفه جویی کنید.
اینورتر های مدرن دارای اندازه کوچک‌ تر و عملکرد بهتری هستند، آن‌ها نسبت به اینورتر های نسل گذشته هوشمندترند و استفاده از آن‌ها آسان ‌تر است.
به ‌روزرسانی‌ های اینورتر معمولاً هزینه تعمیرات و نگهداری پایینی دارد و از اطمینان بیشتری برخوردار است و مصرف انرژی کمتری دارد.
زمانی که شما اینورتر اشنایدر را ارتقاء می ‌دهید، این ارتقاء فقط از نظر سخت‌ افزاری نیست، بلکه نرم‌ افزارهای همراه آن نیز ارتقا می یابد.
 

ویژگی های اینورتر اشنایدر

 • تنظیم‌کننده سرعت موتور (کنترل دور موتور)
 • تغیر دهنده جهت دور بدون نیاز به کنتاکتور    
 • روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
 • کاهش ضربه‌های مکانیکی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی
 • حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور
 • در اکثر کاربردها حذف کامل جریان راه اندازی موتور    
 • بهترین راه برای تصحیح سطح ولتاژ میانگین در موتور های کم توان
 • بهبود کنترل فرآیند با تطبیق مستقیم جریان خروجی پمپ یا فشار (در مقایسه با دیگر اشکال کنترل، تغییرات کوچک با یک اینورتر اشنایدر با سرعت و به راحتی اصلاح شده وعملکرد فرایند را بهبود می ‌بخشد.)

 اینورتر اشنایدر الکتریکی

 اینورتر اشنایدر و تولید گشتاور 

دو گروه بار بر اینورتر تحمیل می شود: توانایی گشتاورهای ثابت هرگز مزیت های گشتاور متغیر را ندارد. در اینورتر با تولید گشتاور متغیر به همان میزان که فرکانس تغییر می کند به همان نسبت نیز ولتاژ قابل تغییر است.

شرکت مگاکو به کمک تیم پشتیبانی خود مشاوره گسترده ای در زمینه خرید اینورتر اشنایدر ارائه داده و در بررسی خطاهای اینورتر Schneider یاری دهنده می باشد. به منظور دریافت لیست قیمت اینورتر اشنایدر و مشاوره های قبل از خرید می توانید با شماره 021-33994627 تماس حاصل فرمایید.