پمپ خطی GRUNDFOS

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

بازرگانى مگاكو نماينده فروش پمپ هاى GRUNDFOS
گراندفوس یکی از بزرگ ترین تولید کننده پمپ در دنیا می باشد. مرکزیت این شرکت در دانمارک واقع شده است. گراندفوس در سطح جهان بیش از 18000 کارمند دارد. در حال حاضر، گراندفوس با در دست داشتن بیش از 50% بازار الکتروپمپ های سیرکولاسیون،بزرگ ترین تولید کننده الکتروپمپ های سیرکولاسیون در سطح جهانی می باشد.
تولید سالیانه گراندفوس، بیش از 16 میلیون پمپ از انواع سیرکولاسیون، تقویت فشار، مستغرق و فاضلابی ، دوزینگ و … می باشد. امروزه ، گراندفوس با داشتن بیش از 50% بازار ، بزرگ ترین تولید کننده الکتروپمپ های سیرکولاتور در سطح جهانی می باشد.

علاوه بر الکتروپمپ، گراندفوس تولید کننده موتور های استاندارد و مستغرق بوده و همچنین تولید کننده قطعات الکترونیکی با بالاترین کیفیت به منظور مونیتورینگ و کنترل پمپ ها می باشد.

محصولات دیگر این شرکت در بخش های Biobooster و Lifelink که جزء فعالیت های کاری جدید شرکت می باشند تولید می شود.  بعلاوه گراندفوس معرفی کننده Blueflux می باشد که یک برچسب تکنولوژی جدید بوده و نشانگر بالاترین کیفیت بین تمام محصولات موجود در سطح بازار می باشد.

کاربری

الکتروپمپ های سیرکولاسیون برای سیستم های گرمایشی ، سرمایش و تهویه مطبوع در منازل مسکونی ، ساختمان های اداری ، هتل ها و … استفاده می شوند.

الکتروپمپ های سیرکولاسیون از نوع دور ثابت و دور متغیر بوده و در جنس چدن، برنز و فولاد ضد زنگ عرضه می شوند و قابلیت پمپاژ سیالات پایه آبی در گستره زیادی را دارا می باشند. الکتروپمپ های دور ثابت، در انواع خطی و زمینی عرضه می شوند و قابلیت پمپاژ آب تا دمای 120oC را دارا می باشند. الکتروموتور های استفاده شده در اکثر این الکتروپمپ ها از نوع IE3 بوده که با برچسب Blueflux گراندفوس عرضه می شوند و دارای بالاترین بازدهی در بین تمام الکتروپمپ های موجود می باشند. الکتروپمپ های دور متغیر، تمامی مزایای الکتروپمپ های دور ثابت را بهمراه مزیت موتور دور متغیر داشته که کاهش قابل ملاحظه ای در میزان برق مصرفی اعمال کرده و باعث افزایش عمر کاری الکتروپمپ می شوند.

الکتروپمپ های تقویت فشار گراندفوس از نوع خطی و زمینی عرضه می شوند و دارای موتور های بسیار پربازده IE2 و IE3 بوده و دارای بالاترین استاندارد در بین الکتروپمپ های موجود در سطح جهان می باشند و با داشتن تنوع گوناگون در انتخاب جنس، نوع شفت سیل، مدل خطی یا زمینی و مدل های دور ثابت و دور متغیر، آزادی عمل بالایی در اختیار مهندسین و کارفرمایان قرار می دهند.

تاریخچه

گراندفوس در سال 1945 توسط  Poul Due Jensen در شهر Bierringbro دانمارک بنیان گذاری شد. نامی که وی برای این شرکت برگزید  “Bjerringbro Pressestøberi og Maskinfabrik” بود که بعد از چند تغییر نام در سال 1967، نام Grundfos برای این شرکت انتخاب شد. از سال 1978 تا 2011، Niel Due Jensen، پسر Poul Due Jensen سمت مدیریت شرکت را در اختیار داشت. وی در حال حاضر مدیر  موسسه Poul Due Jensen می باشد.


مالکیت

بنیاد Poul Due Jensen در سال 1975 بعنوان یک موسسه خود محور تاسیس شده و حدود 87.6 درصد سهام شرکت مرکزی گراندفوس را در اختیار دارد. مابقی سهم ها به ترتیب ، 1.8 درصد در اختیار کارکنان و 10.6 درصد در اختیار خانواده فرد موسس قرار دارد.

هدف این موسسه ، توسعه دائم گروه گراندفوس می باشد. درآمد و سرمایه این موسسه تنها برای موسسه خرج می شود، بطوری که تمام درآمد این موسسه مجددا در شرکت های گراندفوس سرمایه گذاری می گردد.

شرکت مرکزی گراندفوس ، با مدیریت قبلی Lars Kolind بزرگ ترین سهام دار بین تمام شرکت های گراندفوس می باشد.


توسعه بین المللی

خدمات و محصولات گراندفوس ، توسط بیش از 80 شرکت در 55 کشور جهان عرضه می شوند. بعلاوه محصولات گراندفوس در کشورهای بسیاری در سطح جهان توسط توزیع کننده های منطقه ای به فروش می رسد.

 alldos Grundfos - الکتروپمپ در سال 2005، شرکت آلمانی Alldos که یک شرکت تولید کننده دوزینگ پمپ می باشد توسط گراندفوس خریداری گردید. شرکت Alldos دارای حدود 250 کارمند بوده و دارای حضور پایداری در اروپا، خاور میانه و استرالیا می باشد. این شرکت تنها رقیب تکنولوژی “دیجیتال دوزینگ” گراندفوس بود. محصولات دوزینگ گراندفوس در حال حاضر دارای رنگ سبز شرکت Alldos در جلو و رنگ سیاه الکتروپمپ های گراندفوس در پشت آن می باشند.

در سال 2006، شرکت Hilge که یک شرکت تولید کننده الکتروپمپ های بهداشتی بود توسط گروه گراندفوس خریداری شد. این شرکت هنوز بطور کامل جایگاه خود را در فعالیت اصلی گراندفوس کسب نکرده است.

Grundfos peerless - بوسترپمپ آتش نشانیدر سال 2007، گراندفوس اعلام کرد که شرکت آمریکایی Peerless را خریداری کرده است. Peerless یک شرکت با مرکزیت آمریکا (با کارخانه هایی در اندونزی، هند و پنج کارخانه در آمریکای شمالی) بوده و تولید کننده الکتروپمپ و سیستم های آتش نشانی می باشد. شرکت Peerless با داشتن بیش از 400 کارمند و فروش سالانه بیش از 110 میلیون دلار، بزرگ ترین خرید شرکت گراندفوس تا حال حاضر می باشد.


تحقیق و توسعه

برای حفظ کردن جایگاه نخست ، گراندفوس هزینه زیادی صرف تحقیق و توسعه می کند. در سال مالی 2010 میلادی، 137 میلیون یورو صرف تحقیق و توسعه گراندفوس شد. در سال 1985 گراندفوس قسمت ساخت سیستم های الکترونیک خود را تاسیس کرد  و در سال 1991 ، بخش Grundfos Electronics افتتاح شد که از جمله بخش های آن ، کارخانه تولید محصولات اتاق تمیز (Clean room) می باشد.

در سال 1990، بخش Grundfos Technology Center افتتاح شد. از این بخش برای تحقیق در مواد جدید، توسعه تکنولوژی پردازشی و تولید دستگاه های پیشرفته تولید محصولات استفاده می شود. در سال 1993، کارهای طراحی ، توسعه و مدیریت محصول به قسمت تازه تاسیس مرکز نوآوری منتقل شد.

لیست نظرات

محصولات مرتبط